tr?id=254124144985944&ev=PageView&noscript=1 To skomplikowane_ powiększona prostata i seks
To skomplikowane_ powiększona prostata i seks

To skomplikowane_ powiększona prostata i seks

BPH i funkcje seksualne Powiększenie ogniska, znane również jako łagodny rozrost stercza (BPH) i zaburzenia erekcji (ed) to osobne problemy. Oba rosną wraz z wiekiem, ale jeden powoduje problemy w łazience, a drugi w sypialni. Oba są jednak nieco powiązane.
BPH ma miejsce, gdy prostata się powiększa, ale rak nie jest przyczyną. Prostata mężczyzny stale rośnie przez większość swojego dorosłego życia. Właśnie dlatego wielu starszych mężczyzn cierpi na tę chorobę.
ed to niezdolność do uzyskania lub utrzymania erekcji. Może to być spowodowane warunkami fizycznymi, takimi jak:
* choroba serca
* niski poziom testosteronu
http://cialissix.pl/skuteczna-terapia-zaburzen-erekcji/
* cukrzyca Może to być również spowodowane problemami psychologicznymi.
Te dwa stany niekoniecznie wydają się powiązane, ale niektóre leki łagodzące BPH mogą powodować zaburzenia erekcji i inne skutki uboczne na tle seksualnym. Z drugiej strony leczenie zaburzeń erekcji może poprawić objawy powiększonej prostaty.
Problemy pooperacyjne Powiększenie oczka może zakłócać oddawanie moczu. Może powodować nagłe działania niepożądane, w tym:
* zachęca do oddawania moczu
* częste oddawanie moczu
* niemożność opróżnienia pęcherza
* słaby strumień moczu Operacja zwana przezcewkową resekcją prostaty (TURP) może pomóc złagodzić te objawy. Mężczyźni poddani tej procedurze często doświadczają seksualnych skutków ubocznych po operacji.
Według Harvard Medical School od 50 do 75 procent mężczyzn doświadcza wytrysku wstecznego po TURP. Oznacza to, że nasienie uwolnione podczas orgazmu dostaje się do pęcherza, zamiast wychodzić z penisa. Wytrysk wsteczny jest czasami nazywany suchym orgazmem. Nie jest szkodliwy, ale może wpływać na płodność mężczyzn.
Niektórzy mężczyźni, którzy przechodzą procedurę TURP, również doświadczają zaburzeń erekcji. Nie jest to częsty efekt uboczny operacji, ale występuje u 5 do 10 procent mężczyzn.
BPH Lekarstwa i skutki uboczne na tle seksualnym Niektóre leki stosowane w leczeniu BPH mogą powodować trudności w utrzymaniu erekcji. Mężczyźni przyjmujący leki blokujące receptory alfa, takie jak doksazosyna (Cardura) i terazosyna (Hytrin), mogą doświadczać zmniejszonego wytrysku. Wynika to z faktu, że alfa-blokery rozluźniają komórki mięśniowe pęcherza i prostaty.
Inhibitory alfa reduktazy mogą również powodować zaburzenia erekcji. Ponadto zmniejszenie popędu płciowego jest możliwym efektem ubocznym inhibitorów alfa reduktazy dutasterydu i finasterydu.
Około 3 procent mężczyzn przyjmujących dutasteryd (Avodert) zgłosiło zmniejszenie libido w ciągu pierwszych sześciu miesięcy. Około 6,4 procent osób przyjmujących finasteryd (Proscar) doświadczyło tego w ciągu pierwszego roku. Około 4,5 procent mężczyzn przyjmujących dutasteryd-tamsulosynę (Jalyn) zgłosiło zmniejszenie libido w ciągu pierwszych sześciu miesięcy.
https://organizatorkonferencji.pl/porzuc-swoje-problemy/
Mężczyźni, którzy przyjmują te leki, mogą również doświadczać niższej liczby plemników, zmniejszonej objętości plemników i niższego ruchu plemników. Zdarzenia niepożądane zwykle zmniejszają się przy dalszym użyciu.
Leczenie ed i leki na BPH Leczenie zaburzeń erekcji może pomóc poprawić BPH. Wykazano, że wszystkie leki na zaburzenia ed zmniejszają objawy BPH:
* syldenafil (Viagra)
* wardenafil (Levitra)
* tadalafil (Cialis) Jednak nie są one obecnie zatwierdzone do leczenia BPH.
Leki te hamują białko, które rozkłada substancję chemiczną zwaną cyklicznym monofosforanem guanozyny (cGMP), która zwiększa przepływ krwi do penisa. Hamując białko rozkładające cGMP, można zwiększyć przepływ krwi do penisa.
http://cialissix.pl/sposoby-na-gryzacy-problem/
Teoretycznie leki na zaburzenia erekcji mogą również zwiększać poziomy cGMP w pęcherzu i prostacie. Zwiększony cGMP i przepływ krwi mogą pozwolić na rozluźnienie komórek pęcherza i prostaty, co prowadzi do większego przepływu moczu.
Jedno badanie porównujące tadalafil i placebo wykazało, że mężczyźni, którzy przyjmowali 5 miligramów tadalafilu dziennie, mieli znaczną poprawę zarówno w objawach BPH, jak i ed.
W innym badaniu 108 mężczyzn, którzy przyjmowali 10 miligramów wardenafilu dwa razy dziennie, wykazało znaczną poprawę objawów prostaty w porównaniu ze 113 mężczyznami, którzy przyjmowali placebo. Mężczyźni mieli od 45 do 64 lat i mieli historię BPH.
Badaniem objęto także mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Wyniki wykazały poprawę zarówno BPH, jak i objawów ed u mężczyzn, którzy mieli oba schorzenia.
Porozmawiaj z lekarzem Badania dotyczące leków na zaburzenia erekcji i ich zdolności do łagodzenia objawów powiększonej prostaty obejmowały tylko krótkie okresy. Analizowali także tylko różnice między lekami na zaburzenia erekcji a placebo. Wyniki są obiecujące, ale dane nie są długoterminowe.
Badania nie wykazały w pełni, że leki na zaburzenia erekcji są bezpieczne i skuteczne w leczeniu objawów moczowych powiększonej prostaty. Potrzebne są dalsze dowody z badań, które bezpośrednio porównują leki ed z lekami na BPH.
Leki na ed i alfa-adrenolityki obniżają ciśnienie krwi. Jeśli pacjent przyjmuje zarówno leki ed, jak i BPH, lekarz może zalecić przyjmowanie ich o różnych porach dnia, aby uniknąć zawrotów głowy lub gwałtownego spadku ciśnienia krwi.
Twój lekarz może również zalecić zmiany stylu życia i ćwiczenia, które mogą pomóc poprawić twoją kondycję.

Наши контакты

Витниша (Алла) тел: 0547-768911
e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Игорь (Ишваса) тел: 0503-445543